Достапност

Justiniano Deluxe Resort - Alanya

Justiniano Dе Lux- се наоѓа во областа на Aланија, Окурчулар , 90 километри од меѓународниот аеродром во Анталија.
0,00 ден.

За цени и слободни термини, јавете се во агенцијата. 

Локација:
Justiniano Dе Lux- се наоѓа во областа на Aланија, Окурчулар , 90 километри од меѓународниот аеродром во Анталија.

Сместување:
Вкупно хотелот нуди 106 пространи соби и располага со капацитет од 350 легла. Собите се класифицираат како: Пентхаус (6 соби од овој тип, 65 м2), фамилијарни (20 соби од овој тип со површина од 45 м2) и 80 стандардни соби со површина од 32 м2. Сите соби имаат балкон или тераса, бања со туш, фен, телефон, сеф, клима уред, телевизор со сателитски канали.

Ресторани и барови:
Хотелот нуди централна ресторан, каде што се служат сите оброци. Има и a la carte ресторан каде се служат свежи морски плодови, локална и интернационална кујна. Барови, снек бар, тераса, мини бар.

Категоризација 5 *****
Тип на сместување Хотел
Локација Аланија