Достапност

Локација: Сутоморе, покрај песочна плажа долга 2 км, 6 км од Бар.
Плажа: 20 м, песочна.
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера – шведска маса ).
Клима: Хотелот е климатизиран.
Хотелски содржини: Хотелски комплекс составен од главна зграда и три депанданси.
Сместувањето е во главната зграда. Рецепција, ресторан, ТВ сала. Помеѓу хотелот и плажата се наоѓа шеталиштето.
Инфо: Собите не се реновирани и се скромно опремени. Паркинг пред хотелот – бесплатно.

Цена по лице:

Тип на соба Услуга 24.06.18 01.07.18 08.07.18 19.08.18 26.08.18 02.09.18
01.07.18 08.07.18 19.08.18 26.08.18 02.09.18 09.09.18
2 TWC BP H KL  Полн пансион 318 € 340 € 362 € 340 € 318 € 307 €
2 BGW TER. TV KL Полупансион 351 € 373 € 395 € 373 € 351 € 340 €
2 BGW TER.M TV KL Полупансион 373 € 395 € 417 € 395 € 373 € 351 €
2 BGW TER.M TV KL Полн пансион 395 € 417 € 439 € 417 € 395 € 384 €
2 TWC BP H KL Полупансион 285 € 307 € 329 € 307 € 285 € 274 €
2 TWC BM H KL  Полупансион 318 € 329 € 362 € 340 € 318 € 307 €
2 TWC BM H KL Полн пансион 340 € 362 € 384 € 362 € 340 € 329 €
2 BGW TER. TV KL  Полн пансион 373 € 395 € 417 € 395 € 373 € 362 €

Во цената се вклучени 7 полни или полупансиони, во соба 1/2 TWC BP H KL, паркинг, Wi-Fi. 
1 дете до 12 години бесплатно (во зависност од собата и терминот.)


ДОПЛАТИ:

Туристичка такса за деца од 12 до 18 години 0.80 €
Туристичка такса за возрасни од 18 години 1.60 €

Категоризација 2 **
Локација Сутоморе
Тип на сместување Хотел