Достапност

Kemer Dream Hotel - Kemer

Хотелот се наоѓа на 600 м од центарот на градот Кемер, на 45 км оддалеченост од градот Анталија, на 55 км од аеродромот во Анталија. Има приватна плажа, оддалечена 200 м од хотелот.
0,00 ден.
За цени и слободни термини, јавете се во агенцијата. 
Локација: 
Хотелот се наоѓа на 600 м од центарот на градот Кемер, на 45 км оддалеченост од градот Анталија, на 55 км од аеродромот во Анталија. Има приватна плажа, оддалечена 200 м од хотелот.
Сместување:
Вкупно 335 соби со 700 легла. 316 стандардни двокреветни соби и 20 фамилијарни соби. Собите се опремени со сплит клима систем, тоалет, балкон, телефон, фен, сеф, под со ламинат, сателитска ТВ, минибар, туш во бањата во стандардните соби, када во бањите во фамилијарните соби.
Ресторани и барови:
Услуга All Inclusive: појадок, ручек и вечера – шведска маса; чај и кафе попладне (колачи, пецива, палачинки, пиде – турска пица); снек бар – сладолед. Сите локални безалкохолни и алкохолни пијалоци (10:00 – 24:00)
Активности: 
Аква парк со 4 водени лизгалки, 2 отворени базени, 1 затворен базен, 3 детски базени – 2 затворени и 1 отворен. Пинг понг, фитнес центар, пикадо, конференциска сала (макс 75 – 120 лица). Турска бања, сауна, масажа. Отворен паркинг, градина, маркет, доктор на барање, сервис за перење, катче за следење TV, детско игралиште, анимации, мини клуб.
Категоризација 5 *****
Локација Кемер
Тип на сместување Хотел