Koviou Holiday Village 3*

Хотелот се наоѓа на 5 км од најблиското село Никити, и на 150м од плажа.
0,00 ден.

Локација
Хотелот се наоѓа на 5 км од најблиското село Никити, во кое можат да се најдат традиционални таверни, ресторани, продавници и бутици. Во околината на хотелот нема ресторани, па препорачуваме да се користи сопствен превоз. Идеално место за активен фамилијарен одмор. 

Плажа
250 метри од прекрасна песочна плажа. 

Опис на објектот
Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки. 
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената.
Користењето на лежалките на базен, како и Wi-Fi интернет во соба, ресторан, рецепција, се бесплатни. Користењето на лежалките и чадорите на плажата се доплаќа. 

1/3+1 соба: еден брачен кревет, еден единечен и една софа на извлекување за дете
Дуплекс 1/4: еден брачен кревет во една соба и два единечни во друга

Услуга
Полупансион
- доручек и вечера на шведска маса
Појадок 08:00-10:00ч.
Вечера 19:00-21:00ч.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Цените се дадени по лице за 7 полупансиони во евра без попуст

Период Ноќевања По лице во 1/3 соба По лице во 1/3+1 соба По лице во 1/4 и 1/5 дуплекс
27.05-03.06.2018 7 189.00 € 205.00 € 225.00 €
03.06-10.06.2018 7 219.00 € 239.00 € 259.00 €
10.06-17.06.2018 7 259.00 € 279.00 € 299.00 €
17.06-24.06.2018 7 279.00 € 309.00 € 329.00 €
24.06-01.07.2018 7 299.00 € 329.00 € 349.00 €
01.07-08.07.2018 7 329.00 € 359.00 € 389.00 €
08.07-15.07.2018 7 359.00 € 399.00 € 439.00 €
15.07-22.07.2018 7 399.00 € 459.00 € 499.00 €
22.07-29.07.2018 7 399.00 € 459.00 € 499.00 €
29.07-05.08.2018 7 399.00 € 459.00 € 499.00 €
05.08-12.08.2018 7 399.00 € 459.00 € 499.00 €
12.08-19.08.2018 7 399.00 € 459.00 € 499.00 €
19.08-26.08.2018 7 379.00 € 419.00 € 439.00 €
26.08-02.09.2018 7 319.00 € 369.00 € 389.00 €
02.09-09.09.2018 7 279.00 € 319.00 € 339.00 €
09.09-16.09.2018 7 209.00 € 259.00 € 279.00 €
16.09-23.09.2018 7 189.00 € 205.00 € 225.00 €
23.09-30.09.2018 7 149.00 € 179.00 € 199.00 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

Клима уредот и wi-fi: вклучени во цената.
Во цената не е вклучен превоз.

Напомена:
Цените се по лице - минимум 2 лица плаќаат во соба
Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби со соодветен капацитет)
Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет)
Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет)

Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 10 часот по локално време

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ (повратна карта) (секоја недела)
Скопје, Штип, Велес, Неготино, Гевгелија: 35€ по лице
Деца до 2 години: бесплатно (не користи седиште)
Деца од 2 до 12 години: 20 евра

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин
Попустите не може да се комбинираат. 

Категоризација 3 ***
Локација Никити
Тип на сместување Хотел