ШПАНИЈА

Lloret de Mar

Ако под совршен одмор се подразбира преубави плажи, чисто море, забава, тогаш 7 дена Лорет е идеално место за правиот одмор. Барцелона исто така Ве чека Вас. Оваа каталонска кралица со прекрасна убавина и автентичност ќе Ве остави без здив додека се шетате по главната градска улица Ла Рамбла, статуата на Кристофер Колумбо, уживате во делата на прочуениот Антонио Гауди – црквата Света Фамилија, куќата Батљо, камената куќа Педрера, музеите со прекрасните дела на сликарите кои го сочинуваат светото тројство на каталонската уметност: Хуан Миро, Салвадор Дали, Пабло Пикасо... Олимпискиот стадион, прочуениот Камп Ноу, забавниот парк Порт Авентура, традиционалното шпанско Фламенко ... Посетата на Барцелона секако преставува посета која никогаш нема да ја заборавите.

0,00 ден.

Филтри