Maya Bay 3*

Хотелот се наоѓа во Калитеа, едно од најважните и најпрометните места на полуостровот Касандра, на 5 минути од плажа.
0,00 ден.

Локација
Хотелот се наоѓа во Калитеа, едно од најважните и најпрометните места на полуостровот Касандра.
Во близина на хотелот има: мини маркет, пекара, продавници за сувенири, дискотеки, слаткарници и други објекти,
кои престојот во овој хотел ќе го направт незаборавен.  Хотелот е оддалечен 90км од аеродромот во Солун.

Плажа
5 минути од прекрасна песочна плажа. 

Опис на објектот
Рецепција, лоби бар, ресторан, тераса, бар покрај базен, сеф на рецепција, интернет, надворешен базен (на располагање на гостите лежалки и чадори), хемиско чистење.
Хотелот располага со вкупно 23 соби, од кои повеќето се со страничен поглед на море. Сите соби располагаат со: ТВ, клима, телефон, мини фрижидер, фен за коса, балкон

Dbl Standard: Брачен кревет и кауч на пуштање (може да се сместат 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен), страничен поглед на море

Услуга
Ноќевање со појадок  – шведска маса

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок во евра:

Период Ноќевања Double standard
20.05-27.05.2018 7 125.00 €
27.05-03.06.2018 7 139.00 €
03.06-10.06.2018 7 165.00 €
10.06-17.06.2018 7 200.00 €
17.06-24.06.2018 7 215.00 €
24.06-01.07.2018 7 249.00 €
01.07-08.07.2018 7 280.00 €
08.07-15.07.2018 7 305.00 €
15.07-22.07.2018 7 319.00 €
22.07-29.07.2018 7 319.00 €
29.07-05.08.2018 7 319.00 €
05.08-12.08.2018 7 319.00 €
12.08-19.08.2018 7 310.00 €
19.08-26.08.2018 7 285.00 €
26.08-02.09.2018 7 220.00 €
02.09-09.09.2018 7 205.00 €
09.09-16.09.2018 7 165.00 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

 

Клима уред: вклучен во цената.

Wi-fi: бесплатен на барот на базен и во лобито на хотелот.

Во цената не е вклучен превоз.

Напомена:

Цените се по лице.

Прво дете до 11,99 години БЕСПЛАТНО. редовно легло – БЕСПЛАТНО
Второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни – доплата од 13 евра на ноќ
Трето возрасно лице на дополнително легло - доплата од 17 евра на ноќ

Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на терминот со пониска цена
Попустите не може да се комбинираат

Категоризација 3 ***
Локација Калитеа
Тип на сместување Хотел