Достапност

Orange County Resort - Kemer

Хотелот има своја приватна плажа на околу 100 м. Од Анталија е оддалечен 45 км, од aеродромот на Анталија се наоѓа на 50 км. Лоциран е во градот Кемер, под зелените планини и на брегот на Средоземното море.
0,00 ден.

За цени и слободни термини, јавете се во агенцијата.
Локација 

Хотелот има своја приватна плажа на околу 100 м. Од Анталија е оддалечен 45 км, од aеродромот на Анталија се наоѓа на 50 км. Лоциран е во градот Кемер, под зелените планини и на брегот на Средоземното море. 
За Хотелот 
Соби: 448 стандард соби 27 м2, 23 orange graht економски соби 16-20 м2, 5 соби за инвалиди 27 м2, 11 фамилијарни соби 52 м2, 17+2 volendam и van gogh house –дуплекс соби, еден Princess Maxima Suite 96 м2, еден Gueen Beatrix Suite182 м2, еден Honeymoon Suite 68 м2, 5 Dam Plein Suite 91 м2. 
Хотелски сервис: сеф во соба, спа центар, центар за убавина, перална, интернет кафе, пошта, лифт, доктор, медицинска сестра, собна услуга, ТВ сателитска, директен телефон, фен во собите, дополнително легло, бебешко креветче, интернет конекција во лобито, централна клима.
Ресторани и барови 
Ресторан/Бар: седум внатрешни и надворешни ресторани, 7 барови. Оброци: појадок, доцен појадок, ручек, снек сервис, време за чај, вечера и друго (лубеница, краставица, симит погача....). A’LA CARTE ресторани: CASA ITALİANO ресторан со италијанска кујна, AGORA ресторан со турска кујна, De Molen ресторан со мексиканска кујна, De Molen тераса-суши, Cafe Rouge со холандска кујна Барови: лоби бар, Grand кафе бар, Buldog кафе бар, диско бар, ВИП бар на плажа, бар покрај базен, Pier бар. 
Концепт за храна и пијалоци: валиден 24.00ч, одредени домашни и странски пијалоци, одредени пијалоци од мини барот. 
За Деца 
надворешен базен, анимации, мини клуб, бебиситерка, бебешко столче во ресторан, игралиште. 
Активности и услуга 
Активности: фитнес центар, сауна, турска бања, масажа, џакузи, пинг понг, хокеј, куглање, одбојка на плажа, сурфање, падобранство, нуркачки клуб, точак на вода, диско, аеробик, шах, пикадо, билјард.
Базени: внатрешен и надворешен, 3 тобогани (2-возрасни и еден детски). 
Плажа: приватна, оддалеченост: 0 м, песочно-камчеста, бесплатни лежалки, чадори, душеци и пешкири. 
Домаќински услуги: чистење на собата-еднаш дневно, менување на постелнината-три пати неделно, менување на пешкири- три пати неделно.
УСЛУГИ ВО ХОТЕЛОТ:
вклучени услуги: 
•Internet Wireless, Steam Room, Step, Chaise Longue, Night Show, Playground, SPA, Music Live, Safe box, Bowling, Internet, Billiard, Video, ATM (Bank), Bar, Beach Hotel 
Exchange, Lifeguard, Market, Mini Bar, Snack Bar, Sport Equipment, Table Tennis, Animation Team, Outdoor Pool, Credit Card, Fine Pebble Beach, Gift Shop, Jacuzzi, Kids Pool, 
Non Smoking, Parking, Sand Beach, Security, TV Saloon, Chess, City Hotel, Gymnastic, Healthy Equipment, Pool, Private Beach, Warm Pool, Water Slides, Water Sports, Air Condition
Категоризација 5 *****
Локација Кемер
Тип на сместување Хотел