Локација: Во центарот на Тиват, залив Бока Которска, 22 км од Будва.
Плажа: 10 м, дел крупен песок и бетонирана.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.
Хотелски содржини: Ресторан, рибен ресторан, аперитив бар, конференциска сала, интернет, масажа.
Инфо: Wi-Fi - бесплатно, паркинг во близина на хотелот – бесплатно.

 

Цена по лице:

Тип на соба Услуга 23.04.18 06.06.18 11.07.18 29.08.18 12.09.18 17.10.18
06.06.18 11.07.18 29.08.18 12.09.18 17.10.18 21.12.18
2 TWC T SAT TV F KL  ПОЛУПАНСИОН 387  446  579  446  387  339 
2 TWC M T SAT TV F KL  ПОЛУПАНСИОН 409  483  609  483  409  394 

Во цената се вклучени 7 полупансиони, во соба 1/2 TWC T SAT TV F KL STANDARD, паркинг, wi-fi. 
Дете до 2 години бесплатно, дете до 12 години, на дополнително легло -50%. (во зависност од собата и терминот.)

ДОПЛАТИ:
Туристичка такса за возрасни од 18 години 1.60 €

Категоризација 3 ***
Локација Тиват
Тип на сместување Хотел