Достапност

Plaza 3*

Хотелот се наоѓа во центарот на Ханиоти, на 50 метри од песочна плажа.
0,00 ден.

Локација
Хотелот се наоѓа во центарот на Ханиоти, живописно место на само 60 минути возење од Солун. Ханиоти е место кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој за сите возрасти, има голем број бутици, продавници, бројни ресторани и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, а и модерни барови кои нудат вечерна забава за младите. Местото се карактеризира со кристално чиста вода, зеленило и пријателски расположени жители.

Плажа
50 метри од песочна плажа. 

Опис на објектот
Хотелот располага со 24 соби, дел од собите се со поглед на море а другиот дел се со поглед на улица. Сите соби се опремени со мини фрижидер, интернет, сеф, телевизор, купатило со туш, балкон со масичка и 2 стола, клима уред. Хотелски содржини: Во приземјето на хотелот има таверна во која се служат појадокот и вечерата на шведска маса и бар во кој може да уживате во попладневните и вечерни часови.

Интернет: Бесплатно wi-fi во собите и на плажа, приклучок за 1 уред. Интернет за втор уред во соба се плаќа 10 еур за 7 дена / за трет уред се плаќа 5 еур за 7 дена

1/2 стандард соба: две редовни легла; 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи кревет)
1/2+1 стандард соба: две редовни легла плус едно дополнително; 2 возрасни + 1 дете до 11,99 г.
1/3 стандард соба: три редовни легла; 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет) или 2 возрасни и 2 деца – прво дете до 11,99 (редовно легло) и второ дете до 5,99 (не користи кревет)

Услуга
Полупансион - појадок и вечера на шведска маса
Појадок 08:00-10:00ч. ; Вечера 18:00-20:00ч.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Цените се дадени по лице за 7 полупансиони во евра

Период Ноќевања  1/2 стр.поглед море  1/2 поглед море  1/2+1 поглед море 1/3 поглед море
20.05-27.05.2018 7 HB 160.00 € 165.00 € 165.00 € 180.00 €
27.05-03.06.2018 7 HB 179.00 € 190.00 € 190.00 € 210.00 €
03.06-10.06.2018 7 HB 199.00 € 210.00 € 210.00 € 229.00 €
10.06-17.06.2018 7 HB 235.00 € 245.00 € 245.00 € 265.00 €
17.06-24.06.2018 7 HB 260.00 € 300.00 € 300.00 € 319.00 €
24.06-01.07.2018 7 HB 279.00 € 319.00 € 319.00 € 345.00 €
01.07-08.07.2018 7 HB 315.00 € 355.00 € 355.00 € 380.00 €
08.07-15.07.2018 7 HB 350.00 € 390.00 € 390.00 € 419.00 €
15.07-22.07.2018 7 HB 389.00 € 400.00 € 400.00 € 429.00 €
22.07-29.07.2018 7 HB 409.00 € 419.00 € 419.00 € 439.00 €
29.07-05.08.2018 7 HB 409.00 € 419.00 € 419.00 € 439.00 €
05.08-12.08.2018 7 HB 409.00 € 419.00 € 419.00 € 439.00 €
12.08-19.08.2018 7 HB 409.00 € 419.00 € 419.00 € 439.00 €
19.08-26.08.2018 7 HB 389.00 € 400.00 € 400.00 € 419.00 €
26.08-02.09.2018 7 HB 335.00 € 345.00 € 345.00 € 365.00 €
02.09-09.09.2018 7 HB 270.00 € 283.00 € 283.00 € 300.00 €
09.09-16.09.2018 7 HB 215.00 € 235.00 € 235.00 € 245.00 €
16.09-23.09.2018 7 HB 189.00 € 200.00 € 200.00 € 219.00 €
23.09-30.09.2018 7 HB 150.00 € 155.00 € 155.00 € 165.00 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

Клима уредот и wi-fi: вклучени во цената.
Во цената не е вклучен превоз.

Напомена:
Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата
Прво дете до 0-5,99г. во Double соба без легло – БЕСПЛАТНО
Прво дете 0-11,99г. во Double соба со дополнително легло – плаќа 30% од цена за возрасен
Прво дете 0-11,99г. во Triple соба на редовно легло плаќа 50% од цена за возрасен
Второ дете 0-5,99г. во Triple соба без легло – БЕСПЛАТНО
Трет возрасен на редовно легло во Triple sea View соба плаќа 70% од цената за возрасен

Сместување во собите е после 13 часот, а напуштање на собите е до 10 часот (по локално време)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст терминот со пониска цена. 

Категоризација 3 ***
Локација Ханиоти
Тип на сместување Хотел