Polychrono Beach 3*

Хотелот Polychrono Beach се наоѓа во центарот на Полихроно, со сопствена плажа
0,00 ден.

Локација
Хотелот Polychrono Beach се наоѓа во центарот на Полихроно - мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Се наоѓа на оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели. Погодно е за млади како и за фамилијарен одмор.

Плажа
Тесна песочна плажа (со ситни камчиња) пред самиот хотел.

Опис на објектот
Хотелот се простира на самата, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот. Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници. Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата. Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа.
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi интернет (со доплата), мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон.

1/2 стандард соба: две редовни легла, Макс. Капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло) (мин. Сместување: 2 возрасни)
1/3 стандард соба: три редовни легла, Макс. Капацитет: 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло) (мин. Сместување: 2  возрасни и 1 дете до 11,99)
1/4 стандард соба: четири редовни легла, Макс. Капацитет: 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло) (мин. Сместување: 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни)

Услуга
Ноќевање со појадок - шведска маса
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок во евра

Период Ноќевања По лице во 1/2 По лице во 1/3 По лице во 1/4 По лице во 1/4 приземје
20.05-27.05.2018 7 90.00 € 105.00 € 119.00 € 75.00 €
27.05-03.06.2018 7 119.00 € 125.00 € 139.00 € 89.00 €
03.06-10.06.2018 7 140.00 € 150.00 € 165.00 € 115.00 €
10.06-17.06.2018 7 169.00 € 175.00 € 189.00 € 135.00 €
17.06-24.06.2018 7 189.00 € 215.00 € 229.00 € 165.00 €
24.06-01.07.2018 7 205.00 € 229.00 € 249.00 € 185.00 €
01.07-08.07.2018 7 225.00 € 255.00 € 275.00 € 205.00 €
08.07-15.07.2018 7 255.00 € 280.00 € 300.00 € 239.00 €
15.07-22.07.2018 7 279.00 € 289.00 € 309.00 € 255.00 €
22.07-29.07.2018 7 299.00 € 309.00 € 320.00 € 279.00 €
29.07-05.08.2018 7 309.00 € 319.00 € 325.00 € 289.00 €
05.08-12.08.2018 7 309.00 € 319.00 € 325.00 € 289.00 €
12.08-19.08.2018 7 309.00 € 319.00 € 325.00 € 289.00 €
19.08-26.08.2018 7 289.00 € 299.00 € 315.00 € 265.00 €
26.08-02.09.2018 7 245.00 € 255.00 € 269.00 € 225.00 €
02.09-09.09.2018 7 195.00 € 205.00 € 215.00 € 165.00 €
09.09-16.09.2018 7 159.00 € 170.00 € 175.00 € 140.00 €
16.09-23.09.2018 7 140.00 € 150.00 € 159.00 € 120.00 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)


 

Wi-fi (на рецепција, бар и плажа): вклучени во цената.

Клима уред: доплата 5 евра на ден (се плаќа во хотелот).

Можност за доплата за вечера 8 евра по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца).

Во цената не е вклучен превоз.

Напомена:

Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга ноќевање со појадок  за 7 ноќевања

Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%
Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Сместување во собите е после 14 часот, а напуштање на собите е до 10 часот (по локално време)
 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст терминот со пониска цена

Категоризација 3 ***
Локација Полихроно
Тип на сместување Хотел