Poseidon 3*

Хотелот се наоѓа во на 3 км од Канали, на прекрасниот брег на Превеза на јонско море.
0,00 ден.

Локација
Хотелот се наоѓа на 3 км од Канали, на прекрасниот брег на Превеза на јонско море. Долги и широки песочни плажи, идеални за мирен, релаксирачки одмор

Плажа
Сопствена широка, песочна плажа пред самиот хотел. 

Опис на објектот
Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен.
Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море.
За секоја соба бесплатни лежалки  на плажа. 

1/2 стандард соба: 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99г или само 3 возрасни лица)
1/4 стандард соба: 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

Услуга
Полупансион
Доручек – шведска маса; вечера - сет мени

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Цените се дадени по лице за 7 полупансиони во евра без попуст

Период Ноќевања По лице
04.07-11.07.2018 7 289.00 €
11.07-18.07.2018 7 349.00 €
18.07-25.07.2018 7 399.00 €
25.07-01.08.2018 7 399.00 €
01.08-08.08.2018 7 399.00 €
08.08-15.08.2018 7 399.00 €
15.08-22.08.2018 7 399.00 €
22.08-29.08.2018 7 399.00 €
29.08-05.09.2018 7 329.00 €
05.09-12.09.2018 7 289.00 €
12.09-19.09.2018 7 249.00 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

 

Клима уред и wi-fi: вклучени во цената.

Во цената не е вклучен превоз.

Напомени:
Цените се дадени по лице - минимум 2 лица плаќаат во соба
Прво дете од 0-11,99год – бесплатно
Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не му следува легло)
Второ дете од 5-11,99год – 7еур на ден (не му следува легло)
Трето Возрасно лице – 17еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба
Четврто возрасно лице – 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба
НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин

Попустите не може да се комбинираат
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител. 

Категоризација 3 ***
Локација Канали
Тип на сместување Хотел