Достапност

Ramada Resort - Side

Хотелот се наоѓа на 17 км од градот Сиде, додека аеродромот во Анталија е оддалечен на 55 км. Достапен е шатл сервис до плажата на хотелот, која е оддалечена 600 м.
0,00 ден.

За цени и слободни термини, јавете се во агенцијата.  

Локација:
Хотелот се наоѓа на 17 км од градот Сиде, додека аеродромот во Анталија е оддалечен на 55 км. Достапен е шатл сервис до плажата на хотелот, која е оддалечена 600 м.

Сместување: 
Хотелот има вкупно 280 соби. Собите се климатизирани, со сателитска ТВ, мини бар. Собите се модерно уредени, имаат бања со фен и сите потребни содржини.

Барови и ресторани:
Концептот на хотелот е All Inclusive. Освен главен ресторан, хотелот има и A la carte ресторани: италијански и турски. Баровите низ хотелскиот комплекс нудат освежителни пијалоци и ужинки.

Содржини:
Хотелот нуди затворен базен и отворени базени со водени лизгалки, спа центар, турска бања, сауна, фитнес центар, салон за масажа. Билјард, пикадо, пинг понг

Категоризација 5 *****
Локација Сиде
Тип на сместување Хотел