Достапност

Sailor`s Beach Club 4* - Кемер

Хотелот е лоциран во областа Кириш, на оддалеченост од 7 км од Кемер и на 70 км од аеродромот во Анталија
0,00 ден.

За цени и слободни термини, јавете се во агенцијата.  

Локација
Хотелот е лоциран во областа Кириш, на оддалеченост од 7 км од Кемер и на 70 км од аеродромот во Анталија. 
Сместување
Хотелот располага со 296 соби распоредени во четири блока. Клупски стандардни соби 214 (22 м², 2+1 лица), клупски фамилијарни соби 63 (25 м², голема соба со креветчиња на кат за деца, макс 2+2 лица), суит фамилијарни соби 16 (50 м², спална и дневна соба, макс. 5 лица). Сите соби се со балкон или тераса, поглед на градина или море, бања со туш, фен, сплит клима, телефон, плочки на под, мини бар (шише вода се надополнува секој ден), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали. 
Ресторани и барови
All Inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни колачи, чај и кафе, вечера, A’la Carte ресторан со претходна резервација, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот. Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, A’la Carte ресторан, пијалоци во Диско клуб се наплатќаат. Главен ресторан со шведска маса, I Sapori dell’Italia – италијанска кујна, сенк бар, бар покрај базен и лоби бар. 
Активности
Хотелска плажа со камчиња, лежалки и чадори не се наплаќаат. Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици, фитнес, сауна, Турска бања, тениски терени, одбојка на плажа, пинг понг, немоторизирани водени спортови, пикадо не се наплаќаат. Осветлување на тениски терени, опрема, масажа, билијард, моторизирани водени спортови, компјутерски игри, школо за нуркање се наплаќаат. Забавни програми и натпревари во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца. Доктор (на барање), чување деца, перална, телефон, факс, интернет, продавници, rent a car се наплаќаат.
Категоризација 4 ****
Локација Кемер
Тип на сместување Хотел