Апартмани СОЛАРИС - Чањ

Апартмани СОЛАРИС- се наоѓаат во мирниот дел на Чањ, на околу 300 м од плажа.
960,00 ден.

Апартмани СОЛАРИС - се наоѓаат во мирниот дел на Чањ, на околу 300 м од плажа. Модерно опремени, удобни и комфорни ( ½, 1/3, ¼ ) со сопствено купатило, ТВ-кабловска, интернет, фрижидер, клима -вклучена во цената, мини опремена кујна, паркинг. Објектот поседува и лифт.
Исхраната е во комфорниот ресторан ЛАРА на околу 80м од плажа, каде во пријатен амбиент ќе Ве пречекаат квалитетна храна и љубезен персонал.

Цени , ПО ЛИЦЕ на ден , на база полу и полн пансион

Тип на студио Услуга 01.06 - 21.06 21.06 - 01.07 01.07 - 11.07 11.07 - 21.07, 21.07 - 31.07
09.09 - 30.09 30.08 - 09.09 20.08 - 30.08 31.07 - 10.08, 10.08 - 20.08
1/2 Полупансион 15.50 € 20.50 € 23.50 € 26.00 €
1/3, 1/4 Полупансион 15.50 € 19.00 € 20.00 € 23.50 €
1/2 Полн пансион 18.00 € 23.00 € 26.00 € 28.50 €
1/3, 1/4 Полн пансион 18.00 € 21.50 € 22.50 € 26.00 €

Можност за бирање: Појадок и ручек / Појадок и вечера / Ручек и вечера – се најавува при резервација
Попусти и доплати:

- Деца до 2 год имаат бесплатно сместување ( без кревет и исхрана )
- Деца 2 - 10 год на заеднички кревет - имаат попуст 50% , а на посебен кревет плаќаат 70%
- Дете до 12 год со еден возрасен во студио 1/2 , плаќа 80% од цената за возрасен
Смените почнуваат: 
- Со ручек - за клиентите кој имаат резервирано полн пансион и завршуваат со појадок последниот ден
- Со вечера - за клиентите кој резервирале полупансион – појадок / вечера  - завршуваат со појадок последниот ден
- Со ручек - за клиентите кои имаат резервирано полупансион - ручек / вечера - завршуваат со вечера, претпоследниот ден
Оброците се избор од повеќе видови храна - изборот се врши со анкета - од денес за утре.

Цени по студио на ден / на база наем 01.06 - 11.06 11.06 - 21.06 21.06 - 01.07 01.07 - 11.07 11.07 - 21.07 21.07 - 31.07
19.09 - 30.09 09.09 - 19.09 30.08 - 09.09 20.08 - 30.08 31.07 - 10.08 10.08 - 20.08
1/2 Наем 16,50 € 19.00 € 23,50 € 28,00 € 31,00 €
1/3 Наем 21,00 € 25,50 € 32,50 € 37,00 € 39,00 €
1/4 Наем 23,50 € 28,00 € 37,00 € 42,50 € 45,50 €

Задолжителна доплата на туристичка такса – СЕ ПЛАЌА на лице место, во сместувачкиот објект :
-Деца до 12 год - 0,50€,  од 12 - 18 год - 1.00€, возрасни 1.50€ на ден

Влез во студијата од 12:00 часот на денот на влегување, а напуштање последниот ден - најдоцна до 09:00 часот.

Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денари (1€ = 62мкд).

Категоризација 2 **
Тип на сместување Апартман