Локација: Бечичи, 2 км од Будва.
Плажа: 80 м, песочна. Лежалки и чадори за сонце со доплата.
Услуга: Полупансион - појадок и вечера шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.
Хотелски содржини: Ресторан, аперитив бар, конгресна сала, продавница за сувенири, фризерски салон, интернет, масажа, мал фудбал, пинг понг, фитнес, спортови на вода, анимација.
Инфо: Хотелот е реновиран 2005 година.Wi-Fi – бесплатно, Паркинг – бесплатно.

Цена по лице:

Тип на соба Услуга 19.04.18 01.05.18 28.05.18 15.06.18 08.07.18 27.08.18 16.09.18 24.09.18
01.05.18 28.05.18 15.06.18 08.07.18 27.08.18 16.09.18 24.09.18 01.11.18
2 TWC T SAT TV SEF F S KL  ПОЛУПАНСИОН 297 € 339 € 396 € 496 € 644 € 496 € 396 € 297 €
2 TWC M T SAT TV SEF F S KL  ПОЛУПАНСИОН 380 € 421 € 479 € 578 € 727 € 578 € 479 € 380 €

Во цената се вклучени 7 полупансиони, во соба 1/2 TWC T SAT TV F KL STANDARD, паркинг, wi-fi.
Дете до 2 години бесплатно, дете до 12 години, на дополнително легло -50%. Трет возрасен на дополнително легло -10%. (во зависност од собата и терминот.)

ДОПЛАТИ:
Туристичка такса за возрасни од 18 години 1.60 €

Туристичка такса за деца од 12 - 18 години 0.8 

Категоризација 4 ****
Локација Бечичи
Тип на сместување Хотел