Достапност

Tasia 2* Villa

Вила Тасиа се наоѓа во местото Велика, одлично е позиционирана близу главната улица, и одалечена е околу 60 метри од плажа.
0,00 ден.
Вилата се наоѓа во местото Велика, одлично е позиционирана, близу главната улица, и одалечена е оклолу 60 метри од плажа.
Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на приземје и први спрат. Секое студио е модерно опремено, располага со едено француско легло и еден стандарден кревет на извлекување за дополнително легло.
Со комплетно опремена кујна, купатило/wc, тераси, комарници, сушари, TV, WI-FI, клима уред со доплата 3 евра дневно. 
Вилата има убав двор со овоштарник скара и паркинг.
 
Велика се наоѓа јужно од Олимписката регија, оддалечена околу 50км од Лариса. Се одликува со долга и широка плажа, кристално чиста вода, продавници, таверни. Оваа дестинација е позната како летувалиште на Грците.  
Многупати наградувана со сино знаме, плажата Велика е продолжение на плажите на Агиокампос и Като Сотирица. Во некои делови се песочни и други камења. Тоа е добро организирано место, со многу таверни, супермаркети, кафе барови .
Секое лето илјадници туристи доаѓаат на плажата во Велика, да уживаат во прекрасното, чисто море и свежа морска храна во таверните и ноќниот живот во баровите на плажата.
На плажата во Велика се  организираат натпревари во одбојка на плажа .
Во потокот Платанија во близина на  Велика можете да најдете примероци од византискиот сјај на замокот, кои се откриени со археолошките ископувања. На истиот пат можете да го посетите манастирот Св. Јован Богослов, кој е извонреден примерок на византискиот стил. Исто така пешачењето по патека Меливија-Велика е уникатно искуство. 

 

Цени за термини по типови простории и услуги:

Термини 1/3Студио 1/3+1Студио Бр. ноќевања
26/05/2018 - 02/06/2018
 Промо 60.00€ 
 Промо 70.00€ 
7*
02/06/2018 - 09/06/2018
Промо 70.00€ 
Промо 80.00€ 
7*
09/06/2018 - 16/06/2018
109.00€ 
129.00€ 
7*
16/06/2018 - 23/06/2018
119.00€ 
139.00€ 
7*
23/06/2018 - 30/06/2018
129.00€ 
149.00€ 
7*
30/06/2018 - 07/07/2018
279.00€ 
289.00€ 
7
07/07/2018 - 14/07/2018
299.00€ 
299.00€ 
7
14/07/2018 - 21/07/2018
309.00€ 
319.00€ 
7
21/07/2018 - 28/07/2018
309.00€ 
319.00€ 
7
28/07/2018 - 04/08/2018
309.00€ 
319.00€ 
7
04/08/2018 - 11/08/2018
309.00€ 
319.00€ 
7
11/08/2018 - 18/08/2018
309.00€ 
319.00€ 
7
18/08/2018 - 25/08/2018
289.00€ 
289.00€ 
7
25/08/2018 - 01/09/2018
269.00€ 
269.00€ 
7
01/09/2018 - 08/09/2018
109.00€ 
119.00€ 
7*
08/09/2018 - 15/09/2018
89.00€ 
99.00€ 
7*
15/09/2018 - 22/09/2018
69.00€ 
69.00€ 
7*

Услуги
- Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио / апартман.
(Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).
- Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
- Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
- Во цената на аранжманот НЕ E вклучено користењето на клима уредот,  3 евра.
- За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.
- Во секое студио/апартман има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.
- Постелнината во студијата / апартманите се менува еднаш за време на престојот.
- Сместувањето во студијата / апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.
- Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.
- При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.
Цена на превоз на релација Куманово -Скопје – Кавадарци -Велика – Македонија изнесува:
- возрасни: 40 €
- деца од 2 до 12 години: 30 €
- деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште) 
Категоризација 2 **
Локација Тесалиа
Тип на сместување Апартман