Достапност

Turistichka naselba MEDINI 2**

Туристичката населба се наоѓа во заливот Милна, 10 км од Вис.
0,00 ден.

Локација: Залив Милна, 10 км од Вис.
Плажа: 10 м, песочна и крупен песок.
Услуга: Полупансион, појадок – шведска маса и вечера (избор на 3 мени) со салатно бифе.
Клима: Не.

Опис: Туристичка населба Медини се наоѓа на јужната страна на островот Вис, павиљонски тип со централна рецепција, паркинг, интернет, бар, куглана, билјард. Изнајмување велосипеди, скутери, и мали чамци.

инфо: Собите се скромно опремени.

Категоризација 2 **
Локација Вис
Тип на сместување Хотел