Достапност

turisticka naselba RESORT FONTANA 2*

Локација: 300 – 600 м до центарот на Јелса. Плажа: Крупен песок / каменита и дел бетонирана. 50 - 100 м од хотел. Услуга: Наем, шведска маса за појадок и вечера со салатно бифе. Хотелски содржини: Павиљони со соби,централна зграда со : ресторан, аперитив бар, тераса, надворешен базен, детски базен, лежалки покрај базен, фитнес сала, 2 тениски терени, пинг понг, менувачница. Анимација за возрасни и деца, козметички салон (масажа, нега на лице и тело,маникир ,педикир). Rent a Car и организирани излети на рецепција.
0,00 ден.
ВИД СОБА УСЛУГА 10.06.-24.06   24.06.-01.07   01.07.-08.07   08.07.-19.08   19.08.-26.08   26.08.-02.09   02.09.-09.09 
2 TWC B/T MS SAT TV comfort  7 x полупансиони  € 189 € 229 € 269 € 309 € 269 € 229 € 189
2 TWC MS SAT TV comfort  7 x полупансиони € 175 € 219 € 249 € 289 € 249 € 219 € 175
2+1 TWC B/T MS SAT TV comfort  7 x полупансиони дете бесплатно € 189 € 229 € 279 € 319 € 279 € 229 € 189
2+1 TWC MS SAT TV comfort  7 x полупансиони дете бесплатно € 175 € 219 € 259 € 299 € 259 € 219 € 175

Категоризација 2 **
Тип на сместување Хотел