Достапност

Xeno Club Mare (ex Porto Azzurro Mare) - Alanya

Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар, Аланија. Хотелот излегува на сопствена приватна плажа.
0,00 ден.

За цени и слободни термини, јавете се во агенцијата. 
Локација:

Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар, Аланија. Хотелот излегува на сопствена приватна плажа.

Сместување: 
Хотелот има вкупно 200 соби. Сите соби се климатизирани, имаат сателитска ТВ, телефон, сеф, мини бар, софа за седење. Бања со када или туш, фен и сите потребни содржини. Сите соби имаат балкон и поглед кон базенот.

Барови и ресторани:
Хотелискиот концепт е All Inclusive. Во главниот ресторан се служат интернационални главни оброци. Wi fi интернет е достапен низ хотелскиот комплекс. Достапни се барови со пијалоци и ужинки низ хотелскиот комплекс.

Содржини:
Отворен базен со водени лизгалки. Дневни активности: пинг понг, пикадо, водени спортови, сурфање, кану, игралиште за деца, вечерни активности со анимациони тимови

Категоризација 4 ****
Локација Аланија
Тип на сместување Хотел