Достапност

Apartmani DINA 3***

Апартманите се наоѓаат во Повља, остров Брач, на 350м од плажа
ден 0,00

Локација: Повља, остров Брач, 9км до Сумартин, плови траект Сумартин – Макарска (цца 50 мин). Советуваме траект на релација: Сплит – Супетар на островот Брач. 
Оддалеченост од плажа: 350м, каменеста, стеновита, на места бетонирана. 
Услуга: Наем на апартман
Клима: има
Опис:
 1/2 +1 АПП Студио (приземје): брачен кревет и дополнителен лежај, кујна, бања, тераса. 
1/2 +1 АПП (прв спрат): спална соба со француски лежај, дневен простор со кујна, трпезарија и дополнителен лежај за едно лице, бања, балкон. 
1/2 +2 АПП (30м2) спална соба, дневен простор со два лежаи, кујна, трпезарија, две бањи и тераса. 
1/2 +2 АПП (34м2, приземје, поголем апп): спална соба со француски лежај, дневен простор со дополнителен лежај за две лица, кујнска ниша во ходникот, бања, голема покриена тераса. 
1/4 +1 АПП (приземје): две спални соби, дневен простор со еден дополнителен лежај, кујна, трпезарија, бања и балкон. 
До центарот на градот Повља, каде се продавниците и рестораните, има 300м. Повља е мало, типично далматинско место во убав залив. До местото Селце има 6км. Најблиските спортски објекти се оддалечени 50м. 

Категоризација 3 ***
Локација Брач
Тип на сместување Апартман