Aristoteles Holiday Resort & SPA 4*

Локација: Полуостров Атос, 3 км од Уранополис, 125 км од аеродром Македонија.
ден 0,00

Локација: Полуостров Атос, 3 км од Уранополис, 125 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна, 50-200 м од хотел. Лежалки , чадори за сонце и пешкири - со доплата, за Се вклучено - бесплатно.
Услуга: Полупансион или Се вклучено : појадок, ручек и вечера- шведска маса.
Соби: 235 соби ,комплекс составен од 9 двокатни објекти.Опремени со: клима уред, телефон, фрижидер, сателитска ТВ, купатило (туш/WC), фен, пегла, балкон или тераса.
Хотелски содржини: Ресторан,ресторан A la carte, таверна, бар покрај базен, базен со слатка вода, тобоган, сеф на рецепција - со доплата, менувачница, ТВ сала, продавница за сувенири, интернет Wi- Fi - бесплатно, мини маркет, црква, паркинг.
За деца: Детски базен со слатка вода, детско игралиште, детски клуб (4-12 год)
Спа & Фитнес центар : Сауна, хидромасажа, турска бања ,затворен базен со слатка вода, солариум, козметички третмани, масажа, лековита кал, алги, aнтицелулит и морска терапија, пилинг, анти стрес терапија, чоколадна терапија, ароматерапија, програми за слабеење.
Конференциска сала : Конференциска сала од 1000м2 со капацитет од 1100 места.
Спорт и забава: Тениски терен, кошарка, спортови на вода, вечерна забавна програма, латино вечер, Грчка вечер, дискотека.
инфо: Хотелот е отворен во текот на целата година
Мини бус на релација-Уранополис и Јерисоса
Кредитни картички: VISA, MASTERCARD.

Категоризација 4 ****
Локација Уранополис
Тип на сместување Хотел